سوالی دارید؟ (اینجا کلیک کنید)

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

زمستان دلچسب ماسوله


آب و هوای خنک و دلچسب شهر ماسوله در فصل تابستان، گردشگران زیادی را جذب می کند. کوهستانی بودن شهر باعث شده این شهر ١٠٠ روز از سال را در مه غلیظ به سر ببرد که برای گردشگرانی که در هوایی آفتابی یکباره شاهد پایین آمدن مه و ابری شدن هوا در ماسوله می شوند، بسیار جالب است. اما موسوله در هنگام زمستان هم دیدنی است. زمانی که برف بر پشت بام‌ها می‌نشیند و اهالی برای برف روبی به تکاپو می‌افتند.

در زمستان ارتفاعات مقابل و پیرامون شهر ماسوله تماماً سفیدپوش می‌شود. جنگل‌های این ناحیه از نظر جذابیت گردشگری هم در تابستان و هم در زمستان دیدنی هستند.

معماری ماسوله، مهم ترین جاذبه توریستی این شهر است. ابنیه این شهر در دامنه ای با شیب تند و به نسبت عمودی و در مقابل قلعه عظیم و صخره ای شاه معلم بنا شده است. خانه‌ها به طور ماهرانه ای به صورت پلکانی بنا شده اند و بیشتر دو طبقه هستند. سقف یک خانه، حیاط خانه دیگری است که این سبک خانه سازی، سبک معماری در روستاهای ایران در دوران ساسانی است.
شاخص ترین بنای تاریخی شهر بقعه عون بن محمد حنیفه است که در محله مسجدبر قرار دارد. این بقعه به شکل هشت گوش ساخته شده است و در قسمت بیرونی آن طاق نماهایی که با آجرکاری پوشانیده شده، به چشم می خورد. چندین سنگ قبر هم در داخل این بقعه و مساجد اطراف آن وجود دارد که گفته می شود متعلق به قاجاریه است.
از بناهای تاریخی اطراف ماسوله می توان به بقعه امامزاده ابراهیم در شمال ماسوله دارای قدمت تاریخی بوده که در زلزله سال ۱۳۶۹ آسیب دید و به تازگی بازسازی شده است و امامزاده‌هاشم که در بالای ماسوله و در سر راه طارم قرار دارد. بنای آن از بیرون چهارگوش و دو طبقه است، اما از درون طاقی است و هشت ضلعی با سقف بلند است.

  • 0.419080001318751154_taknaz_ir
  • 750205
  • E1420926025

 


تبلیغ عمودی سیکاس